Brno, ČR    +420 543 211 321    Marketing HCABrno

Profesionální přístup k životu

Jakmile děláte práci, za kterou dostáváte odměnu, tak je velmi praktické být nastavený na PROFESIONÁLNÍ ÚROVEŇ.  Jednoduše řečeno – profesionální sportovci žijí tím, že dělají daný sport za peníze a zároveň naplno.

 

Proto i PRÁCI, KTEROU DĚLÁTE Vy, je dobré, abyste dělali na 100%. 

Když někdo dělá svoji práci na 80%,  zpravidla jeho příjmy jsou na 50%.

 

Pokud chcete vydělávat víc peněz, pak se soustřeďte na to, abyste to co děláte, dělali na vyšší výkon s větší efektivitou. Tak, abyste byli VÝJIMEČNÍ oproti běžnému průměru ve Vaší práci.

 

Zákazníci a nebo i Vaši nadřízení oceňují výjimečnost se kterou vytváříte svoji produkci. Samozřejmě, aby člověk mohl dělat svoji práci skutečně profesionálně, musí NAPLŇOVAT SVŮJ ŽIVOTNÍ ÚČEL. Potom jde všechno o hodně lehčeji.

Martin Kolenička

 

Definice:

PROFESIONÁL

„To, co dělá profesionála profesionálem, nejsou kouzla ani štěstí. Je to těžce získaná, přesná aplikace know-how. Skutečný profesionál může vypadat, že dělá věci s lehkostí, ale ve skutečnosti se stará o každou maličkost, aby byla správně.“

 

AMATÉR

„Amatér je člověk, který se rád věnuje činnosti, pro kterou však nemá vždy odpovídající kvalifikaci. Název takové osoby vychází z latinského amare, milovat, z nějž bylo odvozeno amator čili milovník a pak francouzské amateur. Jedná se tedy o toho, kdo se o něco zajímá a věnuje se věci nebo činnosti ve svém volném čase. Předmět zájmu považuje za koníček, nebere ho jako zaměstnání, zdroj obživy a příjmu.
Amatéra nelze zaměňovat s diletantem, protože mívá dobré odborné znalosti, i když ne vždy oficiálně potvrzené. Slovo amatér bývá občas využíváno v hanlivém významu pro člověka, který nemá dostatek odborných znalostí a jeho činnost není dokonalá.“

  • 0 Komentářů

0 Komentáře

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *