Brno, ČR    +420 543 211 321    Marketing HCABrno

Odkud pocházejí problémy?

Všimli jste si, že někteří lidé mají spousty problémů? Co je to, co ty problémy přitahuje? Co nejvíc ovlivňuje to, že člověk v nějaké oblasti má, nebo naopak nemá problémy? Např. ve vztazích: Když začínáme vztah, zjevně tam spousta věcí funguje. Tak proč tam po čase začínají problémy?

Mnoho lidí netuší, že problémy si do života přitahují sami, a vinu hledají mimo sebe, u těch druhých. To nám bohužel nedává žádnou možnost na vyřešení problémů.

Náš prodejce Lukáš jde za zákazníkem a po hodině příjemné debaty odchází s prázdnou. Šéf se ho ptá: Proč si neprodal? „No víš, on bere úplatky.“ Jak víš, že bere úplatky?“ ptá se šéf. „Dnes všichni berou“ odpovídá. „Se zákazníky jsou jen problémy“ Anebo: „Oni nemají peníze, víš, dnes nikdo nemá peníze, a to je problém“.

Můžete pozorovat, že tam, kde má člověk problém, ve skutečnosti nemá řešení. Na to, aby našel řešení, potřebuje získat data. Když má dostatek informací, které umí aplikovat v dané oblasti, pak těžkosti nepřicházejí. Není to o škole, je to o skutečném hlubokém porozumění.
Když Lukáš začal číst knihy o prodeji a absolvoval trénink pro obchodníky, začal získávat řešení na situace v obchodě. To hlavní ale spočívá v tom, že si začal být vědomý, že v dané oblasti něco neví.

Z oblasti, kde přicházejí problémy, něco nevím. A to je začátek pro jakékoliv řešení. V oblasti, kde VÍM, že VÍM, žádné těžkosti nepřicházejí, jsou tam skvělé výsledky a jistota. V oblasti, kde přicházejí problémy, něco nevím – jen si můžuzdánlivě myslet, že vím. Tam, kde jsou problémy, polož si otázku: Co v dané oblasti nevím? Co tam je ukryté, čemu bych měl rozumět? Problémy tedy pocházejí z nevědomosti, z malého nebo žádného porozumění.
Jestliže někdo ví například o psech všechno, jen těžko bude psy nenávidět. Jestliže víš všechno o zákazníkovi, je tam velké porozumění, těžko tě něco zaskočí. Jestliže víš všechno o svých lidech, jen těžko tě zaskočí. Tam, kde chybí data, chybí i jistota. Tam, kde člověk studuje, získává porozumění a tím i jistotu. Jediná jistota je v tebe, ve tvojí schopnosti rozumět životu.

www.MartinKolenicka.cz

  • 0 Komentářů

0 Komentáře

Vložit příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *