Brno, ČR    +420 543 211 321    Marketing HCABrno

Problémy neexistují

Najít člověka, který má problémy asi není až tak těžké. Ale najít člověka, který ty PROBLÉMY ŘEŠÍ SPRÁVNĚ, by bylo těžší.

Je jedno, zda je to obchodní zástupce, manažer a nebo skladník. Každý z nás se může dostat do situace, ve které neví, jak dál. Můžeme vidět, že když má člověk dostatek sebevědomí a technologie na zvládání situace, jedná správně. Například prodejce, který se dostane do odmítání, přičemž ví jak se postavit k námitkám, situaci hravě zvládne. Jednoduše jde skrz. Můžeme ale vidět i jiné postoje, které už nejsou tak zdravé. Můžete vidět lidi, kteří svým problémům podlehnou. Jednoduše padnou do apatie a nechají se problémy pohltit. Prodejce sedí ve své kanceláři a čeká na výpověď. A nebo manažer, který uvěřil, že se s krizí nedá nic dělat, sedí ve svém křesle a čeká, až přijdou věřitelé.

 

Můžete vidět i to, jak se někdo snaží svým problémům vyhnout. Začne pít a nebo kouřit marihuanu, aby nemusel svým problémům čelit. Můžete vidět chlapa, který už dáno neřeší problémy se svoji ženou, neboť v hospodě to je s kamarády příjemnější.

 

V jiném případě zase můžete vidět, jak někteří lidé IGNORUJÍ SVOJE PROBLÉMY A TVÁŘÍ SE, ŽE NEEXISTUJÍ. Prodejce se usmívá, jako by se nic nedělo. Toto můžete vidět u lidí, kterým vysvětlujete vážnost dané situace a oni přikyvují, ale ve skutečnosti Vás i dané problémy ignorují.

 

A nebo můžete vidět to, jak někdo před problémy utíká. Doslova a do písmene existují lidé, kteří utíkají před manželkou, šéfem a mnozí i před samotným životem. Takový člověk se doma pohádá se ženou, bouchne s dveřmi a jde ven. Venku pokračuje v hádce ve své hlavě. Neustále ji probírá v mysli, ale problém se tím neřeší.

 

Rozvod a nebo výpověď se někdy můžou zdát jako řešení, ale TO PLATÍ JENOM TEHDY, KDYŽ JSOU PROBLÉMY SKUTEČNĚ VYŘEŠENÉ A VŠICHNI SE Z TOHO CÍTÍ DOBŘE. Pokud vyřešené nejsou, dříve či později se objeví znovu. Faktem je, že ať už se snažíte problémy řešit jakkoliv, platí, že pokud jim nebudete umět čelit, nepodaří se Vám to. JEDINÁ CESTA, JE CESTA SKRZ.

Je nutné podívat se na fakty života a začít komunikovat se zúčastněnými stranami. Člověk je zdravý do té míry, do jaké je schopný řešit problémy života. Úspěšní lidé jsou úspěšní hlavně proto, neboť problémy berou jako výzvu. Velikost problémů zmenšují smíchem a hlavně pracují na svoji vlastní velikosti.

 

Tak Vám přeji hodně smíchu do Vašich problémů!

 

Martin Kolenička

  • 0 Komentářů

0 Komentáře

Vložit příspěvek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *